Wyświetlono wypowiedzi wyszukane dla słów: Chcę założyć firmę

Temat: Inne

Witam,
Proszę o uzasadnienie sposobu postępowania Urzędu w przypadku osób ubiegających się o dofinansowanie do działalności.
Zarejestrowałem się w Urzędzie Pracy tylko dlatego, że za jego pośrednictwem mogę otrzymać środki na rozpoczęcie prowadzenia działalności. Nie chcę ubezpieczenia ani zasiłku. Dlaczego jestem zobowiązany przez Urząd do stawienia się na rozmowę, na której ktoś będzie mi oferował podjęcie jakiejś pracy. Nie jestem tym zainteresowany. Chcę założyć firmę i zatrudniać innych, a nie szukać pracy za pośrednictwem urzędu. A jeśli na takiej rozmowie odmówię przyjęcia pracy, to urzędnik ma prawo skreślić mnie z listy bezrobotnych i nie otrzymam już dofinansowania.
Proszę o odpowiedź.


Witam
Pierwszą formą wsparcia dla osób bezrobotnych jest oferowanie pracy przez Urząd Pracy m. st. Warszawy. Zatem rejestrując się w Urzędzie zgłasza Pan gotowość do podjęcia zatrudnienia.
Możliwość skorzystania ze środków na podjęcie własnej działalności jest dodatkową usługą Urzędu. W związku z tym jeżeli pośrednik wyda Panu skierowanie do pracodawcy, a Pan odmówi, to tak jakby nie był Pan zainteresowany podjęciem zatrudnienia.

Jeśli chodzi o ubieganie się o środki to należałoby przy rejestrowaniu się w Urzędzie zaznaczyć, że jest się tym zainteresowanym. Ale to nie gwarantuje że:
1. uzyska Pan te środki;
2. nie otrzyma Pan oferty pracy.

Również złożenie wniosku o przyznanie środków nie jest równoznaczne z ich uzyskaniem. Zatem zaraz po rozpoatrzeniu wniosku negatywnie może być Pan skierowany do pracodawcy.
Temat: Inne
Witam,
Proszę o uzasadnienie sposobu postępowania Urzędu w przypadku osób ubiegających się o dofinansowanie do działalności.
Zarejestrowałem się w Urzędzie Pracy tylko dlatego, że za jego pośrednictwem mogę otrzymać środki na rozpoczęcie prowadzenia działalności. Nie chcę ubezpieczenia ani zasiłku. Dlaczego jestem zobowiązany przez Urząd do stawienia się na rozmowę, na której ktoś będzie mi oferował podjęcie jakiejś pracy. Nie jestem tym zainteresowany. Chcę założyć firmę i zatrudniać innych, a nie szukać pracy za pośrednictwem urzędu. A jeśli na takiej rozmowie odmówię przyjęcia pracy, to urzędnik ma prawo skreślić mnie z listy bezrobotnych i nie otrzymam już dofinansowania.
Proszę o odpowiedź.

Temat: koszta utrzymania firmy


Jak jestem bezrobotny i chce zalozyc firme jednoosobowa czy musze placic
500zl Zusowi za to tylko ze ja posiadam i nie mam jeszcze obrotow ???


tak


Poradzcie cos , bo to jest chyba sytuacja nie najzdrowsza !!


wyemigruj :-(

Temat: Jaką formę opodatkowania wybrać????
Witam serdecznie moyślę że na was mogę liczyć. Mój mąż chce założyć firmę remontowo budowlaną i mam pytanie jaką formę opodatkowania wybrać powiem tylko że będzie to jednoosobowa firma na razie takie male remonciki więc i dochody niwielkie. Jedni proponują kartę podatkową a wiem że przyy tym to czy jest dochód czy go nie ma to płacić trzeba. A jak jest z ryczałtem i KPIR???
Proszę mi troszę rozjaśnić i doradzić. Dziękuję bardzo za każdą poradę
SylwiaTemat: Transfery w Jezioraku
O Jarku zapomnij...

Władze klubu pożegnają się z (...) Jarosławem Rzeźnikiewiczem. Ten ostatni, który był podporą obrony OKS 1945, chce założyć firmę i zakończyć swoją przygodę z piłką.

- Nie pogodzę występów na tym szczeblu z prowadzeniem interesu - mówi Rzeźnikiewicz. - Tym bardziej że przeprowadzam się do Grudziądza. W rachubę być może wchodzi jeszcze gra na niższym poziomie, ale na razie nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć. Żałuję, że odchodzę od sportu, ale nad tą decyzją myślałem bardzo długo. Z drugiej strony kiedyś trzeba z piłką się pożegnać i dla mnie chyba nadszedł już ten moment. Z OKS podpisałem kontrakt na rok i wypełniłem go. W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się, że działacze zamierzają przedłużyć umowę, jednak nie chcę zmieniać swojego zdania - dodaje.

za Gazeta Wyborcza Olsztyn
Temat: ? Provider ?
Twój post przypuszczam jest raczej złośliwą rypostą na moje zapytanie
 ofertę ) .

???

Bo czytając go nie odniosłem wrażenia abyś był mi potrzebny.

Dzięki cześć na razie
.......................................

----- Wiadomość oryginalna -----

Wysłano: 4 września 1999 21:14
Temat: Re: ? Provider ?| Chcę założyć firmę dostarczającą dostęp do INTERNETU łączem stałym

a co? - masz troche pieniedzy do wyprania?
(zartowalem)

| ( do odbiorców prywatnych i firm )  na terenie Gdańska .
| Poszukuje "CZŁOWIEKA" znającego się na w/w zagadnieniu - znającego się
| na prowadzeniu "www" .

no,... "www" to sie chyba w pewnym sensie raczej samo prowadzi...


--
Archiwum listy dyskusyjnej pl-regionalne-trojmiasto
http://www.newsgate.gliwice.pl/archive/pl-regionalne-trojmiasto/

Temat: Linux w praktyce | wykład


mam pytanie: po co ludzie się przesiadaliście z windowsa na linuxa?


        Chcę założyć firmę - windows mnie nie interesuje - za duże koszty -
wirusy = antywirus. Koszty ogólne wyjdą na znacznie mniejsze, ponieważ
ja zainicjuję to, więc ja się będę znać na konfiguracji tego co chcę.
        W tej chwili poznaję programy, i tego inne rzeczy - stwierdzam brak
dobrgo menagera plików, wydajności w wypalaniu cd (może jak spróbuję
jądra 2.6 coś to zmieni).
        Uwielbiam programować - to jest najlepsza platforma do nauczenia się
tego.
        Linia Windows 2k, XP - stabilna, ale nie tak, jak bym tego wymagał
(czasm popełniałem błędy i traciłem dostęp do pliku *,exe który
stworzyłem i skompilowałem i odpaliłem). Do szału doprowadzały mnie
chmurki - do takiego szału, że wymiękałem :( trzeba być twardym, a
nie "miętkim" :-) Linux daje Ci wolność - jeśli coś Ci w systemie nie
odpowiada - ZMIEŃ TO ! A jeśli wciąż Ci się nie będzie podobało -
znaczy spartoliłeś :P i musisz poprawić.

        Legalność to inna sprawa. Mam windowsa pirackiego - bo w domu
"potrzebują" go - ze względu na office, spokojną pewność, że używa
microsoft windows, jak wszyscy, i jak wszyscy - pirackich programów.

pozdrawiam Mik

Temat: 1
Witam! Wojtku czy orientujesz sie moze czy na dolnym slasku sa jeszcze dzialania 2.5? Chce zalozyc firme handlujaca w intenecie i byl bym zainteresowany jakas dotacja. Tylko problem jest taki ze , w grudniu dostalem juz wpis do ew. i REGON, pozniej wyjechalem na miesiac i teraz moge dokonczyc rejestracje, zostal w sumie tylko nip do zdobycia. Zastanawiam sie czy w mojej sytuacji kwalifikuje sie jeszcze do dzialania 2.5. dzieki za odp.

p.s. napisz na maila jaki % bierze Twoja firma za pomoc.

PozdrawiamTemat: 1
Witam
po przeczytaniu całego wątku mam pytanie odnośnie dotacji właśnie otóż:
czy jest możliwość skorzystania z programu ZPORR 3.4 który zakłada dofinansowanie 65% kosztów środków trwałych dla nowo powstałych firm. Mam przez to rozumieć, że potrzebny jest kapitał 35 % środków własnych. Co za tym idzie czy mogę wykorzystać np środki z up na rozpoczęcie działąlności w wysokości 13 tys. pln i zakwalifikować je jako właśnie mój kapitał początkowy ? z czego wynikałoby że mógłbym starać sie o dotacje unijną w wysokości 26 tys. pln ? Czy takie coś jest możliwe ?

ps.
chcę założyć firmę komputerową więc 13 tys nie zabardzo mnie urządza gdyż sam sprzęt wyniesie mnie ok 8.tys. a do tego doliczyć oprogramowanie do obróbki grafiki i video tj. photoshop, premiere, flash, after effect itp itd... więc nie zamknę się w 13 tys na bank...
pozdrawiamTemat: Czas pomówić o zrównoważeniu płac
Sure. W końcu kapitalizm bez kryzysów jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Parafrazując rzecz jasna.

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 ]
Czyli mamy rozumieć, iż chcesz to wprowadzić ustawowo, tak? Płaca w zależności od wykształcenia, jeśli dobrze rozumiem... Nie sądzisz przypadkiem, że to totalizm? Nie ja decyduje, ile zapłacę np. za wizytę u dentysty, tylko państwo. Poza tym, uważasz, iż ta płaca powinna być zależna od jakości wykonywanych usług? I że to konsument powinien tę jakość ocenić? A co w sytuacji, gdy ktoś chodzi do szkoly prywatnej? Albo gdy nie ma matury, a chce założyć firmę? Chcicałbym poza tym odróżnić naukę od edukacji. Edukacja zależy od szkoły, ale przecież umiejętności człowieka nie zależą li tylko od tego, jak został wyedukowany. Uczymy się wszakże całe życie.

Żaden ustawodawca nie wie lepiej, ile ja mam zapłacić za usługę niż ja sam. Jestem mądrzejszy od jakiegoś posła w tej kwestii, gdyż wydaję własne pieniądze. I za nie oczekuję odpowiedniej jakości usługi. Musisz zrozumieć, że prawodawca nie jest wszystkowiedzący. Ty wiesz lepiej od niego, czego Ci trzeba.Temat: Team BingBang.
Witam,
jestem administratorem sieci serwerów bingbang.eu. chodzi o gre cs 1.6. Chce założyć firmę hostującą tą grę. Dlatego szukam młodego ambitnego zespołu. 1-2 bdb grafików oraz programistów PHP, HTML, JS, AJAX, Java, My Sql. wszystkich chętnych prosze pisać na mail admin@bingbang.eu lub gg 11626540.
PS: Możliwe wynagrodzenia :
- Pieniężne
- Reklamowe
- i inne !!
po starcie firmyTemat: [NIE]POPiSowy Rząd (?)
Ułatwienia, przy zakładaniu działalności gospodarczej są tak naprawdę bez znaczenie dla gospodarki. jak ktoś chcę założyć firmę to to zrobi i tyle. Na pewno jest lepiej gdy sprawy można załatwić szybciej ale tak naprawdę to tylko szczegół.

Mam teraz państwo socjalne, co oznacza duże wydatki państwa, które nie może sobie pozwolić na obniżenie podatków. Wyjechało tak dużo ludzi że w Polsce nie ma kto pracować , dlatego spadło bezrobocie i wzrosły pensje. 3 mln Polaków pracują za granica bo ten rząd tylko sie awanturuje i walczy z szarą siecią , łze-elitami, wykształciuchami.
Mnie to przeraża, premier który mówi publicznie że kto nie jest z nami jest przeciw nam.
Albo po aferze z Beger, że on nie chce być zmuszony użyć środków nie konstytucyjnych więc ludzie mają siedzieć w domach. to może zastanawiaćTemat: koszta utrzymania firmy


Jak jestem bezrobotny i chce zalozyc firme jednoosobowa czy musze placic
500zl Zusowi za to tylko ze ja posiadam i nie mam jeszcze obrotow ???
To jak ja mam wystartowac jak mi tu na start takie klody podkladaja???!!!!
Poradzcie cos , bo to jest chyba sytuacja nie najzdrowsza !!


Zapraszamy na Portal www.sieciowy.obywatel.pl - przeznaczony dla wszystkich
zarabiających w sieciach MLM i Sprzedaży Bezpośredniej - jedynej dostępnej
powszechnie pracy.

Zaczynamy od akcji "List Otwarty do Sejmu w Sprawie Składek ZUS". Ilu ludzi
mogłoby zacząć próbę zarabiania od małych kwot, gdyby nie bariera 580zł
przymusowych składek ZUS?  Ile tysięcy bezrobotnych obywateli nasze władze
pozbawiają w ten sposób prawa do przeżycia? Ile pracy jest dla tych, co jej
bezskutecznie szukają?

Zapraszamy do współpracy przy redagowaniu newsów i wspomnianego Listu
Otwartego.

W swoim interesie i wszystkich takich jak Ty - podaj wiadomość o Portalu i
"Liście" wszystkim znajomym i nieznajomym.

Uwaga! Portal startuje od 1 maja.

Redakcja Portalu

Portal Marketingu Sieciowego i Bezpośredniego
   www.sieciowy.obywatel.pl

Temat: kilka kont firmowych
Witam.

Jestem początkujący i jak na razie badam grunt pod założenie DG.

Chcę założyć firmę, a jej profil będzie ode mnie wymagał posiadania kilku kont w kilku bankach.

I tutaj mam kilka pytań:

1) Jak wypełnić NIP-1 (tzn. gdzie wpisać kolejne numery kont skoro w formularzu jest miejsce na jedno)

2) Wybieram opodatkowanie na zasadach ogólnych (KPiR):
a) czy mogę koszt utrzymania kont wrzucić w koszt uzyskania przychodu ?
b) analogicznie z przelewami pomiędzy kontami firmowymi - czy koszty tych przelewów mogę uznać za koszt uzyskania przychodów ?Temat: Witam
Hejka.Mam na imie Zbyszek i mam 26.Trafiłem tu całkiem przypadkiem do was ponieważ chce założyć firme transportową i chciałem się dowiedzieć pare rzeczy o ciężarówkach i przepisach.A kto jak nie Wy będzie to wiedział najlapiej.Niestety nie ma prawo jazdy kategorii C ale mam zamiar zakupić coś do 3,5t.Pozdrawiam wszystkichTemat: odliczenie eksploatacji cudzego auta we wlasnej firmie
prosze o wyjasnienie
mianowicie chce zalozyc firme ale do tego celu koniecznie potrzebne jest mi auto dostawcze. auto takie posiada moj brat. czy moge od "niego" wynajac to auto (a jesli tak to czy musze je wynajac) i czy bede mogl odliczac vat od paliwa i czesci wymiennych skoro to nie moje auto no i ostatnie jakie koszty z tytulu wynajecia bedzie ponosil moj brat czy bedzie sie musial z tym rozliczac czy nie. prosze o pomoc bo jest to dla mnie wazne. pozdrawiamTemat: Sezonowa firma transportowa <?>
Witam,
muszę przyznać, że nie bardzo znam się na wysztkich przepisach prawnych itp, dlatego piszę tutaj i proszę o radę.

Jeśli chcę założyć firmę która:
- będzie działać w sezonie letnim - powiedzmy od czerwca do września
- na ten okres będzie zatrudniać ok 4 osoby
- będzie prowadzić ją jedna osoba
- będzie polegała na wypożyczaniu sprzętu wodnego wraz z załogą

to jaki powinnam wybrać rodzaj działalności? jak rozegrać całą sprawę tak, by ten biznes się opłacał?
i co z kredytami i dotacjami? czy możecie mi coś poradzić?

Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam!Temat: DATA ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOSĆI GOSPODARCZEJ
WITAM
MAM KILKA DYLEMATÓW BO CHCE ZĄŁOŻYĆ FIRME W NAJBLIŻSZYCH DNIACH ,WIĘĆ :

1.KIEDY NAJKORZYSTNIEJ WPAĆ DATE ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ?CHCE SPRZEDAWAC PRODUKTY WYPODUKOWANE PRZEZ SIEBIE A PRODUKCJA TRWA OK.3-4TYDODNI CZY SKŁAAJĄC WNIOSEK W DNIU DZISIEJSZYM CZYLI 5.MARCA 2008 MOGE WPISAC DATE ROZPOCZĘCIE 25MARCA ?

2. KIEDY NAJKORZYSTNIEJ JEST WPISAC DATE ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI GOSP. BO SKADKI I PODATKI PŁACIMY 20 KAŻDEGOMIECIACA MI SIE WYDAJE ŻE KORZYSTNIE JEST WPISAC DATE 21 ŻĘBY SKALDKI ZAPŁACIĆ DOPIERO 20 NASTĘPNEGO MIESIAĆ CZY ZGADZACIE SIĘ ZE MNĄ ?

PROSZE O ODPOWIEDZN A TE 2 PYTANKATemat: Dzialalnosc gospodarcza i ubezpieczenie zdrowotne
Nie wiem czy moj problem nalezy do tego dzialu ale sprobuje.
Mam w PL chrzesniaka, ktory chce zalozyc firme i dzialac w Bawarii. Ma w PL ubezpieczenie rodzinne, bo mieszka jeszcze z rodzicami. Mam pytanie do wszystkich, ktorzy otwarli tu dzialalnosc i sa na polskim paszporcie: czy trzeba sie tu w Niemczech ubezpieczyc w niemieckiej kasie chorych czy wystarczy ubezpieczenie rodzinne w Polsce? I jakie sa minimalne stawki? Moj chrzesniak jest na ogol zdrowy, ale jakby co to chcialby miec mozliwosc korzystania z niemieckiej sluzby zdrowia. Strzezonego Pan Bog strzeze...Temat: koszta utrzymania firmy
Jak jestem bezrobotny i chce zalozyc firme jednoosobowa czy musze placic
500zl Zusowi za to tylko ze ja posiadam i nie mam jeszcze obrotow ???
To jak ja mam wystartowac jak mi tu na start takie klody podkladaja???!!!!
Poradzcie cos , bo to jest chyba sytuacja nie najzdrowsza !!
Pozdrawiam
Temat: Licencja na program
Co prawda najlepiej pytac sie u zrodla ale zanim odpowiedza itd itp ;] , jak wyglada sprawa z zakupem Autocada "uzywanego" ? Nowka sztuka 2008 LT kosztuje 4500 zl , zakladajac ze chce zalozyc firme , zakupic oprogramowanie , i chce wlasnie kupic autocada to czy jest opcja kupna "uzywanego" i na nim mozna pozniej pracowac czy musze sie liczyc z zakupem nowego ? Jest sens szukac innego , tanszego oprogramowania jesli no tu duzo mowic zdecydowana wiekszosc w branzy pracuje na autocadzie ?Temat: Help Jak zatrudnia sie nowych kierowców
mi od razu wyskoczyło czy chce założyć firmę. Od kąd zainstalowałem. Teraz gram w hard truck 18 wheels of steel pedal of the metal, ale oglądałem screeny do Across America fajowa jest ta gra. Across America. Przykro mi ale nie wiem jak pomóc. Nigdy się nie spotkalem ja ood razu zagladałem firmeTemat: zdrady małżeńskie
Witam
Chce założyć firmę, która będzie zajmowała się niewirnością małżonków. Nie chodzi mi o agencję detektywistyczną. Przychodzi do mnie klientka uważa, że jej mąż jej niewierny i che dowodów. Ja chcąc sprwdzić męża podsyłam mu kobięte wabik, która jest wyposażona w dyktafon, kamere itp. Jak daleko musi posunąć się wabik aby stwierdzić winę męża? Czy wystarczy niemoralna propozycja? Czy też musi dojść do kontaktu fizycznego? Czy moje zeznania i dowody w postani nagrań mogą posłużyć w sprawach rozwodowych?Temat: koszta utrzymania firmy


Jak jestem bezrobotny i chce zalozyc firme jednoosobowa czy musze placic
500zl Zusowi za to tylko ze ja posiadam i nie mam jeszcze obrotow ???
To jak ja mam wystartowac jak mi tu na start takie klody podkladaja???!!!!
Poradzcie cos , bo to jest chyba sytuacja nie najzdrowsza !!
Pozdrawiam


To na poczatek, potem bedzie jeszcze gorzej ...
marek W
Temat: Szukam Inwestora
Ok ja chce zalozyc firme provider internetowy i szukam kogos kto w to
zainwestuje a bank mi nie da az tyle...
a mozna zarobic...


Jakich kwot szukacie?
I jesli "macie" klientow to czemu nie zdobedziecie kasy w banku?

| Ja też.Mamy juz kilkuset klientow.Na dalszy dynamiczny rozwoj
potrzebujemy
| pieniedzy
| Pozdrowienia
| | | Szukam Inwestora, na rozkrecenie providera internetowego...


Temat: Zaświadczenie kwalifikacyjne E wygasło, co zrobić
Mam 20 lat i chce zalożyć firme w zakresie wykonywania instalacji elekrtycznych. Jednak nie posiadam w tym kiedynku żadnych uprawnien jedynie wlasne doswiadczenie. Przewiduje zatrudnienie mojego taty z tym że jego na jego zaświadczeniu wydanym przez Krakowski Odział SEP jest napisane że zaświadczenie ważne jest do 25.05.1998. Zaświadczenie jest do 1 kV
Moje pytanie jest takie co mamy teraz zrobić zeby mial aktualne uprawnienia? Czy wystarczy że stanie sie członkiem SEP i bedzie opłacał skladki czy musi jeszcze zdawac jakies egzaminy? Chodzi po prostu o to co w takiej sytuacji zrobić zeby miał uprawnienia do 1 kV ? Czym sie rózni takie zaświadczenie od uprawnień budowlanych?Temat: Kolejka powietrzna MISTER
Też to właśnie oglądałem...13:00, 26.12.2008 /TVN
Nadziemna kolejka w finale
PIĄTY FINALISTA WYBRANY
- Dla mnie pan od kolejek jest absolutnie poza konkursem. To jest zupełnie inna skala pomysłów - tak oceniła prezentację miejskiego transportu nadziemnego Olgierda Mikoszy, jedna z jurorek konkursu Solange Olszewska. - Wagoniki są innowacyjne i niesamowite, dlatego na nie stawiam - stwierdziła inna jurorka Sonia Bochowicz. Tym samym pan Olgierd został wybrany przez jury do finału "Kapitalnego Pomysłu".
Kolejny odcinek programu znowu mile zaskoczył widzów i jury. Pojawiło się w nim wiele interesujących pomysłów na biznes.

Paweł zaprezentował pomysł na samoobsługową pralnie na akademickich kampusach, Bogusław i Marcin pokazali swoje lampy miejskie, które włączają się pod wpływem ruchu. Dorota miała pomysł na wynajem ekskluzywnych torebek, a Aleksandra chce założyć firmę kupującą i sprzedającą pomysły na biznes. Pojawił się też bardzo nowatorski i ekologiczny pomysł na "tuning" używanych ubrań i przedmiotów, zaprezentowany przez Mikołaja.

Jednak bezkonkurencyjny okazał się inżynier Olgierd Mikosza. Jego w pełni zautomatyzowany system miejskiego transportu nadziemnego docelowo ma zastąpić metro i tramwaje w wielu miastach. O tym, czy jego pomysł naprawdę okaże się kapitalny, autor przekona się 18 stycznia. Wtedy zmierzy się w finale z pozostałymi sześcioma uczestnikami programu.

źródło:tvn24.pl
Temat: Pare pytan-gastronomia i handel

Witam
CHce zalozyc firme jednoosobowa o profilu mała gastronomia, sprzedaz art.kosmetycznych , higienicznych, sprzedaz odziezy (takze uzywanej) i dodatkowo uslugi serwisowe urzadzen telekomunikacyjnych.
ANia


To wszystko masz prowadzic w jednym miejscu ;) To zalatw dobra lapowe dla sanepidowca ktory zezwoli kroic kebaby przy odziezy z indii ;) pozdrTemat: Polityka, nasza ojczyzna i tematy pokrewne.


Wszelkie znaki na niebie mowią co innego.


Wybacz ale tydzień temu doświadczyłem razem z całą rodziną ile wynegocjował. Słyszałeś o bezzwrotnych pożyczkach dla osób bezrobotnych zakładających przedsiębiorstwa? Jak się okazuje można się o nie starać tylko w pewnym okresie roku. Każdy kto chce założyć firmę w innym okresie jest skazany na siebie. Mów mi jeszcze.


Ja tam nie wiem, nie widzialem tego, ale w wiadomościach nie było nic o wojnie z Unią, tylko o udanych negocjacjach:P


Ja Geremka w swoich wypowiedziach o nic nie oskarżam - ale fakt, że 100% komuch nagle wskakuje w portki robola i obala swoją matkę PRL jest conajmniej dziwny.


I nie ma żadnej IV RP, bo system nie może się zmienić nawet minimalnie. Do tego potrzebne jest bodajże 3/5 większości. To wszystko to tylko medialna nagonka.
I wymień mi partie niepopulistyczne w tym kraju.


LOL dla ostatniego zdania. Jak juz nie ma sie argumentow to zawsze pada to zdanie. Chyba nawet Tobie nie trzeba tlumaczyc w czym lezy glupota tego stwierdzenia?

Co do IV RP. Sa ludzie o mentalnosci idealnego obywatela IVRp. I jest ich duzo w Polsce. Tego bac sie trzeba.Temat: prezenty świąteczno nieświąteczne - excelencja zarabia???
Kochani- macierzyński skończył się daaaawno, jako mama w wersji solo do tej pory robiłam różne bajery graficzne. W tej chwili nie ma zleceń, nie ma kasy.
Nie mogę zostawić małej w domu i iść do pracy bo...
Za czas jakiś chcę założyć firmę projektującą www i grafikę, ale najpierw muszę się dokształcić i zdobyć klientów, żeby nie pójść z torbami i długami.
A, że na moim koncie pojawiło się saldo ujemne (ku mojemu zdziwieniu:)) postanowiłam wziąć się za siebie z kopyta. Oto to wzięcie:

Póki co usiłuję zarobić trochę kontynuując rodzinny biznes- czyli handel biżuterią srebrną.
Na allegro rzuciłam mały wycinek- w razie gdybyście potrzebowali jakiś np. gwiazdkowych prezentów- mówcie co, a nóż widelec mam cosik takiego.
Życzę udanych świątecznych zakupów
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=1434984Temat: ZUS
Witam, mam takie pytanie, pracuje na etacie za marne pieniądze i ta praca absolutnie mnie nie zatyswakcjonuje i chce założyć firme -masaż czy po zwolnieniu sie z pracy bede musiał płacić ZUS pełny czyli ponad 700zł czy ten drugi około 250 zł , bede wdzięczny za odpowiedż,
pozdrawiam.Temat: Chce zalozyc firme, czy dostane z unii dostacje??
witam
jest studentem AWF.
w tym roku koncze studia, zastanawiamsie na odkupieniem od kogos istniejacego pubu - czy dostane na to dofinansowanie? s;yszalem ze unia ma dawac 40tys zl, reszte bym sobie dolozyl, tylko czy dostane te pieniadze?
kolega, tez ze studiow zastanawiam sie nad zakupem maszyny do produkcji gwozdzi - czy na to unia da 40tys zl?Temat: 1
Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Jestem studentem i prowadzę sprzedaż książek sprowadzanych z zagranicy na portalach aukcyjnych. Jednak abym mógł sprzedawać je np. uniwersytetom, uczelniom muszę wystawić fakturę. W związku z tym chcę założyć firmę. Czy będę potrzebował dowodów zakupu i czy muszą to być faktury?? Czy w związku z tym ze towar pochodzi z zagranicy skrbówka nałoży na mnie jakieś dodatkowe opłaty?? Czy muszę opłacać ZUS jeśli jestem studentem??
Z góry dziękuję !!!!!!!!Temat: Kredyt czy dotacja?
Otóż posiadam 30 tys. zł. Jestem studentem i razem z bratem chce założyć firmę... dokładnie mały undegrandowy klub muzyczny. Oczywiście wiem ze 30 tyś to mało, ale posiadam sprzęt muzyczny wartości ok 20 tys zł który mogę wykorzystać jako wyposażenie lokalu i odchodzą mi koszty. Pozostają jedynie koszty kupienia (lub najmu ) nieruchomości, remont lokalu i jego wyposażenie. Jak zdobyć środki?? Pożyczka kredyt?? czy czekać i bawić sie funduszami inwestycyjnymi kolejne parę lat i dorabiać z bratem zbierając pieniążki na interes. Proszę o rade:)Temat: podatek liniowy a koszty

jeżeli prowadzizsz kp i r to normalnie rozliczsz koszty , ale moze tez zastanów sie nad uproszczoną formą rozliczania podatku na kpir jeżeli prowadzisz działalnośc wtedy zaliczki płacisz takie same przez cały rok obliczone od dochodu za 2003 rok

mam podobny problem, chcę zalożyć firmę i wybrać PIT5L na kpir - jak to wygląda od strony rozliczeń? dlaczego placę zaliczki od dochodu za 2003 rok? nierozumiem... prosze o wyjaśnienieTemat: Ostatnio obejrzane
a jak Polak chcę założyć firmę to go zniszczą podatkami...a Polscy sportowcy na olimpiadach mają coraz to dalsze miejsce, bo państwo kładzie lachę na sport, a o bezstresowym wychowaniu w szkole nie wspomnę ..tak można wymieniać grzeszki III RP ,Czesi umieli sobie zrobić porządek w państwie, tam jak rządzi prezydent o poglądach eurosceptycznych czyt. dbający o interes kraju w Europie to nikt nie robi z tego afery, a nie jak u nas, że albo włazisz w tyłek zachodowi albo jesteś ksenofob ,nie wiem skąd w Polakach taka naiwność ,a może to jest zła wola mediów...
dobra co by offtopów nie robić to ostatnio stwierdziłem że Ziemia Obiecana to najlepszy film w historii Polskiego kina...niesamowity
Temat: RockLee
Mam na imię Dominik.
Mieszkam w Szlichtyngowej, w woj. Lubuskim.
Mam 14 lat i uczęszczam do Gimnazjum w tym mieście.
Od roku ćwiczę ninjitsu, ale dotychczas były to podstawowe kopnięcia i uderzenia. Teraz ćwiczę swoją wytrzymałość... w przyszłości chcę założyć firmę ochroniarską za granicą(gdzieś gdzie by mi się nie nudziło)Temat: 1
witam.
Chce założyć firmę i rozliczać sie ryczałtem.Bedzie to stawka 8,5%.Obecnie racuje tez na umowe o pracę na czas nieokreślony, pełny etat.

Jak wyglada to rozlicznaie sie w praktyce?Jakie dokumenty nalezy wypelniac i zbierac co miesiąc?Jakie zanosic do urzedu?Jak liczy sie ten ryczałt skoro pracuję?I jak jest z ubezpieczenie( z jego odliczaniem) skro zaklad pracy placi?

Prosze o pomoc w tym temacie.
Czytalem wiele na ten temat jednakze przyznam ze nie rozumiem tych ustaw do konca.Temat: 1
Witam. Złożyłem wniosek o dotację niecałe 12 tyś na zakup narzędzi, chcę założyć firmę budowlaną. Niestety we wniosku nie mogłem wypełnić rubryki z zapytaniem o doświadczenie. Gdyż mam i to na prawdę spore...ale...nie udokumentowane :( Jak myślicie jaki to może mieć wpływ na rozpatrzenie wniosku?Temat: Pole komercyjne na podlasiu
Witam!
Chcę założyć firmę zajmującą się organizowaniem imprez paintballowych. Jakiej powierzchni powinien być teren do speedballa? jakie zestawy kupić (chodzi głównie o markery)? Z czym mogę mieć problemy? Skąd wziąć tanie kulki? Czy w ogóle byłby ktoś chętny do gry na podlasiu? Czy w ogóle już coś takiego w okolicy Białegostoku istnieje? Pozdrawiam!Temat: 1
Witam.
Jestem narazie młody bo idę do liceum, ale właśnie kombinuję jaki kierunek wybrać jeśli w późniejszym czasie chcę założyć firmę?
Myślałem nad Logistyką, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Poradzcie.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Mateusz

Z góry przepraszam że napisałem to w tym dziale i w takim temacie.Temat: Kobieta w ciąży a założenie firmy??
Moja żonka chce założyć firmę na siebie i jest w ciąży.Ale niewie jakie ma prawa itp.Czy wie ktoś jakie prawa, obowiązki posiada kobieta będaca w ciąży itp??Co jej przysługuje??itp??prosze o odpowiedz. Z góry dziekujeTemat: Chce zalozyc wlasna strone GPT
Ja tez chce załozyc firme. Ale nie spieszy mi sie widze ile tego teraz "wyrosło"
Wole poczeakc az sie troszke uspokoi:)Temat: Jaką firme załozyc chodzi o rodzaj działalnosci!!!
mam pytanie chce załozyc firme sprzedaz w sklepie internetowym, ałkcjach
itp. pus dodatkowo usługi. Byłem w urzedzie skarbowym dowiedzieć sie
jaki rodzaj działalnosci jest najkorzystniejszy jeśli chodzi o podatki

niczego. Prosze o pomoc.
Temat: Na jaką metodę najlepiej zrobić uprawnienia??
Ja chce zalozyc firme i dorabiać spawaniem na pół etatu.
Chciałbym robić różne zlecenia. Kupic sprzeet i sobie jeździć po ludziach i spawać im jakieś barierki, konstrukcje itp.
Teraz pracuje na pół etatu w biurze ale chce spawać.
Temat: Kim chcielibyście być z zawodu?
Już dawno szczegółowo rozplanowałem, ogółem chcę założyć firmę hardware'ową&software'ową.Temat: Ciągnik Władimirec T-25.
Ale Vlad co to jest zrobic swap. Tylko dwie rury wydłuzyc i maske. A silnika dalej uturbionego nie bede miał. Taki duzy silnik skrzynie napewno mi rozwali ale 10KM wiecej nie. A zabawa bedzie polegała na tym ze chce załozyc firmę tuningową, wiec chce aby moj ciagnik tez nie był zwyczajnyTemat: 1
witam chcę załozyć firmę i otworzyć punkt stylizacji paznokcii w którym będę sama pracować
chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś wymagania dotyczące lokalu do takiego punktu
i czy są wymagane jakieś badania które muszę wykonaćTemat: Poszukuje programistow i grafików do zrobienia gry
chcialem dodac, ze w przyszlosci chce zalozyc firme wiec jeżeli osoby by sie sprawdzily istniala by mozliwosc zatrudnienieTemat: Prożba
Witam.Chciałbym was zapytać jak t jest z tymi zgodami.Jak chcę założyć firmę to muszę mieć zgodę? Bo jedna osoba mówiła jak nie ma znaczka R to znaczy ze nie trzeba tylko jak jest znaczek R to trzeba.Proszę wytłumaczcie.

Proszę nie usuwać tematu proszę bo to ważne.Temat: pomieszczenie na działalnosc
witam czy jesli chce zalozyc firme to moge to zrobic w pomieszczeniu ktore nie bylo budowane pod taki cel

dokladnie: mam kolo domu pomieszczenie w ktorym chce prowadzic handel ale przez internet - czyli to bedzie rodzaj magazynu - i nie beda to produkty "do jedzienia"????Temat: firma transportowa
witam, chce zalozyc firme transportowa i pytanie dotyczace jej jest takie otoz czy moglbym dostac dotacje na zakup jakiegos tira? jezeli nie to na co? dziekuje i pozdrawiamTemat: Jak nazwać własną firmę?
Witam chce założyć firmę budowlana ale nie mam żadnego pomysłu na nazwę może komuś cos do głowy przyjdzie to proszę o komentarzeTemat: Firma sprzątająca
Witam i bardzo proszę o wyrażenie opinii :chce założyc firmę sprzatającą tylko nie wiem czy mogłby byc popyt na takie usługi skierowane do osób prywatnych ''komleksowe sprzątanie mieszkań,domów oraz opieka nad grobami"Proszę o wyrażenie opinii będę wdzięcznaTemat: firma jednoosobowa
Witam.Mam pytanko moj znajomy chce zalozyc firme jednoosobowa czy moze pracowac u jednego pracodawcy czy musi miec kilka innych zakladow zlecajacych prace.Jezeli ma ktos informace na ten temat to bardzo prosze.Dziekuje.Temat: praca zdalna dla firmy z USA
no tak, tylko ze chce zalozyc firme, poplacic sam sobie ZUSy, odliczac wydatki itd..Temat: Małe pytania
Mam pytanko chce założyć firme i dać tam somochody po moich przeróbkach czy musiał bym załatwiać zgody na nie ??Temat: 1
Cześć Waldus! mam pytanie! chce założyć firmę "wiercenie studni" do 30m. Jakie muszę zrobić posunięcia prawno-urzędowe?? I jak by co da się z tego wyżyć?Temat: Szukam Inwestora

"az tyle" - no to ILE?
i czemu ma nie dac?

Ok ja chce zalozyc firme provider internetowy i szukam kogos kto w to
zainwestuje a bank mi nie da az tyle...
a mozna zarobic...


Temat: KARCHER - CZYSZCZENIE TAPICEREK PRZY WARSZTACIE SAMOCHODOWYM
WITAM CHCE ZALOZYC FIRME CZYSZCZACA TAPICERKI SAMOCHODOWE ORAZ DYWANY. MAZ POSIADA WARSZTAT SAMOCHODOWY I NAPEWNO BYLABY TO DLA JEGO KLIEBTOEW INTERESUJACA OFERTA. PROSZE OINFORMACJE JAKIE SRODKI TRWALE MOGA NABYC ZA DOTACJE Z UNII ORAZ NA CO MOGE JE PRZEZNACZYC.Temat: Biznesplan - produkcja żarówek
Witam wszystkich gorąco mam problem ponieważ chce założyć firme i niewiem jak napisać biznesplan do produkcji żarówek nie mam zielonego pojęcia jak to sie robi proszę was gorąco pomóżcie mi.Pozdrawiam MichałTemat: Sułów 2003
Ciekawostka:
Wlasnie pisze na przedsiebiorczosc biznesplan, w ktorym chce zalozyc firme produkujaca wysokiej klasy szczoteczki do zebow

Moze dzieki myciu zebow dostane 5 u BiniaTemat: Jak sie bardziej oplaca rozliczac??
Czy na zasadach ogolnych czy moze ryczaltem?? Chce zalozyc firme budowlana a jej przychody i koszty sa trudne na ta chwile do oszacowania. Nie znam sie wcale na rachunkowosci po za tym nie wiem czy bedzie mnie stac na korzystanie z biura rachunkowego.Temat: licencje adobe */-
a wie ktos moze jak jest z lincencja kupionego softu jezeli kupje np. dla siebie jako osoby prywatnej a pozniej chce zalozyc firme, czy moge kozystac z tego softu co kupilem wczesniej czy nie za bardzo?

www.ghentelmen.comTemat: licencje adobe */-

a wie ktos moze jak jest z lincencja kupionego softu jezeli kupje np. dla siebie jako osoby prywatnej a pozniej chce zalozyc firme, czy moge kozystac z tego softu co kupilem wczesniej czy nie za bardzo?

Dokladnie tak jak pisze noizz, sam tak zrobilem ;Temat: Szkolenie kierowców wykonujących transport drogowy
Witam!Chce założyć firme transportową,,czy potrzebny mi będzie certyfikat kompetencji zawodowych i gdzie go uzyskać jeśli bedę przewoził do 5 osob lub do 3,5 tony ladunku.w celach zarobkowych.PozdrawiamTemat: Elbajt
Chcę założyc firmę Elbajt...

Na początek:
1x Biuro= 100.000zl
Kupno modemu dobrego- chyba 400.000zł
Koszt za internet: 80zł
Temat: mikser na estradę
witam. chcę założyć firmę nagłośnieniową. potrzebny mi jakiś mixer za ok 10 000zł.tak żebym mógł podłączyć efekty, i kilka monitorów. proszę o pomocTemat: Stary inspektor bhp
Nie czytałem może zbyt dobrze całości, ale jeżeli miał lub chce założyć firmę szkoleniową czy doradczą? Są tu też bardzo istotne różnice. Tak wogole, to bez zjazdu tego sie nie rozbierze! Tam to wyjaśnianie tak latwo przychodzi.Temat: Gdzie mogę kupić
Szukam brykieciarki do 20 tys. Gdzie można starac się o dofinansowanie? Chce założyc firme zajmujaca sie produkcją brykietów.
prosze o jakieś informacje.
mazi198510@wp.pl
Temat: pozwolenia na produkcje brykietu
chce założyc firme produkującą brykiet z trocin.czy aby produkować brykiet trzeba mieć jakies pozwolenia lub zezwolenia?mam hale i dostawce trocin a zbyt to się załatwi tylko nigdzie nie mogę znaleść informacji z tymi pozwoleniami i zezwoleniami.
czy może ktoś wie cos o tym?
Temat: Dzierzawa maszyny do brykietowania ??
a tez prosze o informacje
o dofinansowaniu mazi198510@wp.pl ten sprzet jast drogi i trzeba jakos kąbinowac. chce założyc firme produkujaca brykiet wiec karzda informacja sie przyda
Temat: Dzierzawa maszyny do brykietowania ??
Również prosze o informacje! Chce założyc firmę produkująca brykiety. Jestem z zawodu leśnikiem wiec troszke mi to pomaga! mazi198510@wp.pl
Temat: słysze narzekania
Jeśli nawet gdzieś uczą, to i tak nie ma to wiekszego sensu. Przepisy sa tak zagmatwane i w dodatku tak czesto sie zmieniaja, ze nie sposob opracowac konkretnego programu nauczania. W dodatku trzeba by uczyc czegos takiego, jak np. "Zakladanie wlasnej firmy: problemy w urzedach. Jak umiejetnie podejsc urzednika, aby zalatwic sprawe." lub "Komu dac i ile, aby pozytywnie zalatwic sprawe"

z jednej strony chciałbyś ZOSTAĆ NAUCZONYM, a z drugiej strony nie widzisz w tym sensu - to albo chcesz albo nie chcesz. nie do końca prawdą jest, że wszystko w urzędach czy przy poszukiwaniu pracy załatwia się znajomościami i za pieniądze. z jednej strony fakt - bywają takie sytuacje i to zbyt często niż powinny mieć miejsce - a z drugiej strony jesli masz takie podejście - TO JEST W TWOJEJ GLOWIE - i od Ciebie zależy co z tym zrobisz... to uogolnienie, ktore pojawilo się w ostatnim zdaniu postawiło pod znakiem zapytania cały sens uczenia czegokolwiek! w takiej sytuacji bowiem w ogolnym rozrachunku nie miałoby znaczenia czy studiowałes, czy nie. a przecież to nie prawda!

dziwi mnie takie oczekiwanie, ktore tutaj jawi sie "między wierszami", że program nauczania powinien dać nie tyle informacje, co umiejętności, ktore pozwolilą absolwentowi bezproblemowe zrealizowanie swoich celow. tutaj na przykład jest to założenie firmy: chce założyć firmę i niech mi ktoś powie jak to zrobić za jednym zamachem bez problemow. moim zdaniem to wyraz przerostu oczekiwan - otrzymując na coś przepis, czy to na ciasto, czy na złożenie model samolotu - musisz sam włożyć wysiłek aby osiagnąc sukces. w samo działanie jest wliczone ryzyko, iż pojawią się jakieś zgrzyty i problemy po drodze i to nie dlatego, ze przepis jest nie dokładny albo instrukcja źle opisana - ale moze dlatego, ze jest jeszcze jeden czynnik potrzebny do osiagniecia tego celu - użycie rozumu. bo rozum jest własnie po to, aby wypełnic luki w "przepisie, recepcje". i rozum na studiach jest po to, aby po zakonczeniu toku nauczania umiejetnie wykorzystal zgromadzone informacje i umiejetnosci, ktore zostaly mu PODANE w trakcie studiow.Temat: Nowa firma


| Chce zalozyc firme w mieszkaniu ktore nie jest na mnie przepisane (3
| pokoje), jest na moja babcie - ale docelowo bedzie moje.

http://malybiznes.pl/zakladanie_dzialalnosci_gospodarczej/miejsce_wyk...

| Jak w tym momencie wyglada sprawa najmu? Moge podpisac umowe uzyczenia?

przyda.

| 2 sprawa to wrzucanie kosztow mieszkania w koszta firmy

http://malybiznes.pl/prowadzenie_firmy/mieszkanie_jako_koszt.htm


czyli wszystko zalezy od umowy jaka bede mial skonstruowana z pracodawca -
jesli bedzie tam wzmianka o miejscu pracy to chyba wliczanie kosztow
mieszkania mi odpadnie.

Co do okreslenia siedziby firmy - mozna okreslic jako miejsce pokoj lazienke
i kuchnie?
Jak jest ze sprzetem ktory tam jest - moze tam stac i moge go uzywac w
ramach uzyczenia?

tych tez nie moge uzywac w ramach uzyczenia?


| Bede tam przyjmowal klientow wiec chyba moge conieco wrzucic jako koszty
| reprezentacyjne?

Odradzam. :-)


Lubia sie przyczepic? :)


| 3 problem to kwestia kontroli oprogramowania - czy jak ktos przychodzi na
| kontrole to ma prawo wejsc do kazdego pomieszczenia czy wylacznie do
| pokoju w ktorym jest firma?

Jeżeli firma znajduje się w wydzielonym pokoju, kontrola firmy nie może
przenosić się do innych pokoi. Ale skoro będzie to działalność
jednoosobowa, to kontrola może być zlecona nie na firmę tylko podatnika. I
wtedy mogą chodzić, gdzie chcą.


Rozumiem ze takie kontrole sa raczej niezapowiedziane :)?


| Co do zus to bedzie moja 1 firma wiec skladka wyniesie ok. 260 zl przez 2
| lata jak sadze?

http://malybiznes.pl/zus/ulgowe_skladki_zus_informacje.htm'Tak, przy czym wieksza czesc skladki zdrowotnej (ok. 140 PLN) odliczysz od
podatku, czyli naprawde zaplacisz jakies 120 PLN.'
Czyli czesc skladki faktycznie moge odliczyc od podatku?

pozdrawiam

Temat: Koszta biznesu


[...]
Teraz chce zalozyc firme, bo wielu moich partnerow mowi, iz faktury to postawa. Jakie sa koszta prowadzenia firmy (ZUS itp).


Na ten temat jest wiele opracowan w Internecie - wystarczy skorzystać z wyszukiwarek i poswięcić na to trochę czasu.
Może zacząć od:
http://firma.onet.pl/poradnik.html

Co do kosztów, to sugeruję zajrzeć na grupy dyskusyjne. oto fragment odpowiedzi na pytanie o koszty założenia firmy:


mozesz zalozyc dzielalnosc gospodarcza w miescie w miejscu zamieszkania (
nie zameldowania) pod warunkiem ze masz lokal pod dzialalnosc,... czyli albo
wynajmujesz mieszkanie, pokoj itp i masz zgode na prowdzenie dzialalnosci od
wynajmujacego , albo wynajales jakis lokal. Zgoda taka wymagana jest przy
staraniu sie o wpis do ewidencji w miejscu zamieszkania ( w Twoim wypadku
wspomniane inne miasto w ktorym zamieszkujesz od 3 lat) i w  US przy
rejestracji formularz Vat-1 o ile dobrze pamiatam. Zalozenie dzialalnosci
gospodarczej w miejscu zameldowania wymaga okazania tylko dowodu osobistego.

i tak :
- najpierw w Urzedzie Miasta zalatwiasz wpis do ewidencji- jakies 2 tygodnie
i 100 zl. ( pamietaj by zastanowic sie dobrze nad rodzajem prowadzonej przez
Ciebie dzialalnosci gosp. gdyz kazdy dodatkowy wpis to 50 zl)
- majac wpis idziesz do Urzedu Statystycznego po REGON - tu nie placisz nic-
od reki
- z wpisem do ew. i REGONEM udajesz sie do US ( tu w zaleznosci od tego czy
jestes  Vatowcem( US w miejscu zameldowania, nie jestes Vatowcem -US w
miejscu zamieszkania). Jesli chcesz byc Vatowcem placisz US 154zl. jesli nie
chcesz nim byc nie placisz nic. DO US nalezy zabrac ze soba umowe wynajmu
mieszkania ( jesli wynajmujesz je- kopie zostawiasz w US, jesli masz
meldunek wystarczy okazanie dowodu). Tu czekasz miesiac.
- potem ZUS

KUNIEC
Temat: Nowa firma


 Witam

Planuje zalozenie wlasniej DG jako ze bede pracowac na fakture.
Mam kilka pytan zwiazanych z aspektami prawnymi jak sadze;)

Chce zalozyc firme w mieszkaniu ktore nie jest na mnie przepisane (3
pokoje), jest na moja babcie - ale docelowo bedzie moje.

Jak w tym momencie wyglada sprawa najmu? Moge podpisac umowe uzyczenia? Czy
od tego jakies oplaty sie odprowadza?


Z tego co wyczytalem ostatnio chyba w Rzeczpospolitej, to wystarczajacym
tytulem do lokalu jest w takim przypadku meldunek - czyli jezeli jestes tam na
stale zameldowany, to mozesz prowadzic dzialanosc bez umowy najmu czy
uzyczenia. Ale lepiej zapytaj w US.


2 sprawa to wrzucanie kosztow mieszkania w koszta firmy - czyli czynsz prad
woda internet - do tego powiedzmy czesc artykulow spozywczych(woda, kawa) i
chemicznych - czy to jest realne i legalne?


Legalne jest na pewno odliczanie czynszu, wody, gazu, pradu itp.,
proporcjonalnie do czesci powierzchni mieszkania, ktora wykorzystujesz w DG.
Telefon i internet tez mozesz wrzucic w koszt, przy czym w przypadku telefonu
fiskus moze sie domagac billingu i w ogole, wiec moze to byc troche
klopotliwe. Artykuly chemiczne sa ok, ale bez przesady jezeli chodzi o ilosci.
Z artykulami spozywczymi chyba nie jest tak latwo.


Bede tam przyjmowal klientow wiec chyba moge conieco wrzucic jako koszty
reprezentacyjne?


Owszem, ale z limitem.


3 problem to kwestia kontroli oprogramowania - czy jak ktos przychodzi na
kontrole to ma prawo wejsc do kazdego pomieszczenia czy wylacznie do pokoju
w ktorym jest firma?


Chyba zalezy od pisma, na ktorego podstawie chca Ci zrobic przeszukanie.
Generalnie uwazaj, niedawo znajomy z Pomorza (ma w domu DG) naiwnie wpuscil do
domu dwoch policjantow w cywilu, a ci lap za komputery i teraz bedzie mial
chlop sprawe w sadzie.


Co do zus to bedzie moja 1 firma wiec skladka wyniesie ok. 260 zl przez 2
lata jak sadze?


Tak, przy czym wieksza czesc skladki zdrowotnej (ok. 140 PLN) odliczysz od
podatku, czyli naprawde zaplacisz jakies 120 PLN.

platini

Temat: [28.11.2007]Otwarcie Inkubatora Gospodarki Społecznej

procedury uruchomienia własnej działalności są dla niektorych tak skomplikowane, że już na starcie rezygnują. Właśnie po to jest m.in. ten inkubator aby pomagać ludziom przez to wszystko przebrnąć
A ludzie wierzą, że tak musi być: kolejki, pieczątki, podpisy, deklaracje, wnioski, opłaty, czary, czary. Szkoda tylko, że młode pokolenie wchodzące na rynek pracy wierzy, że tak ma być.
Mimo, że w Niemczech jest podobnie, tam załatwiają to w większości prawnicy. Na zachodzie zakładając firmę należy mieć nieco kasy i wtedy stać na prawnika, u nas sytuacja wygląda kuriozalnie.
Powiedzmy, że młody człowiek ma pomysł i chce założyć firmę. Oczywiście może ubiegać się o dotację unijną, obocnie coś około 12000 zł.
Aby otrzymać dotację musi wypełnić kilkustronicowy formularz-biznesplan z pytaniami tak bezsensownymi, że nie chcę ich cytować. Może tam powpisywać wszystkie nierealne pomysły, czym więcei, tym lepiej, wykazując najczęściej nierealne zyski. Pół biedy jeśli ma zamiar otworzyć zakład kosmetyczny, saunę czy firmę naprawiającą dachy wtedy możnma jeszcze do biznesplanu wpisać przybliżone dane. Gorzej jeśli ma być to firma księgowa, doradcza, konsultingowa itp. Tu też można wpisać z powietrza wzięte cyfry przyszłych przychodów. Na tej podstawie stosowne gremium wydaje decyzje na udzielenie dotacji na wyszczególnione w biznesplanie potrzeby. Przyszły biznesmen kupuje to, co wydaje mu się niezbędne w przyszłej działalności i to koniecznie jeszcze przed rozpoczęciem tej działalności (na takich zasadach dotację otrzymuje). Ale to nie wszystko.
Owe 12000 zł +odsetki musi zwrócić w ciągu miesiąca, jeśli w ciągu roku przerwie wykonywanie działalności jeśli nawet nie ma żadnych dochodów. Dodatkowo przez rok musi płacić składkę na ZUS, posiadać konto bankowe (zniżka za prowadzenie do 9-ciu miesięcy potem 40 zł), wynająć księgową itp. nie mając nawet żadnych dochodów. Nikogo to nie interesuje. Jaki jest sens wymuszania na młodym biznesmenie ciągnięcia przez rok czegoś, co nie przynosi zysków? Bez dotacji można firmę zamknąć w każdej chwili
Jaka jest więc odpowiedzialność owego gremium zatwierdzającego biznesplan? ŻADNA. młody człowiek zostaje sam z tymi wszystkimi problemami. I teraz mam pytanie w którym miejscu powstały Brzeski Inkubator powinien wkroczyć? Chyba w tym, kiedy jeszcze można przyszłemu młodemu biznesmenowi wyjaśnić, że jego pomysł nie ma najmniejszego sensu. Czy tak właśnie jest?Temat: pierwszy milion trzeba ukrasc...
Drodzy grupowicze,
zamierzam, a moze raczej - bardzo chce, zarejestrowac wlasna dzialalnosc
gospodarcza (handel, uslugi) i to juz wkrotce. Na rzeczywiste zyski
potrzebuuje raptem dwa-trzy miesiace, a na ten okres potrzebuje kilka
tysięcy zlotych na dzialalnosc - tzn. zamierzam prowadzic sprzedaz hurtowa
na zamowienie (przedmiot hurtu jest dla Szanownych Grupowiczow w tej chwili
nieistotny), tzn klient podpisuje umowe, ja zamawiam towar, obrabiam go
przez podwykonawcow i sprzedaje klientowi. Mam pomysl, kosztorysy itp, ALE
nie mam pieniedzy w ogole na ten cel.
Popatrzcie raz jeszcze - chce zalozyc firme, zarabiac ergo placic podatki i
utrzymywac panstwo. Niestety panstwo ma serdecznie gdzies takich jak ja, bo
na dzien dobry to musze sie zabezpieczyc w kapital na oplacanie samego
ZUS-u, gdzie minimalna stawka (nie mopwimy o jednoczesnym zatrudnieniu gdzie
indziej itp.) wychodzi niemal 600 złn. O podatkach nie mowiac.
Jak zatem ma byc dobrze w kraju, gdzie podatek zzera pomysly i checi. Nic
dziwnego, ze sie polskie firmy na Cyprze rejestruja. Mam firme - zarabiam,
zarabiam - kupuje, kupuje - ktos zarabia, ktos zarabia - daje prace innym,
ktos inny zarabia - ten ktos kupuje...itp itp,
moze jestem idealista i ten uproszczony "model" gospodarki dobrobytu (hehe
ale zabrzmialo) jest naiwny, ale prosze o opinie , szczegolnie tych, ktorzy
chca zaczac lub zaczynali podobnie do mnie - z pomyslem, ale bez grosza

PS. W kontekscie mojej wypowiedzi temat tego postu nabiera nowego wymiaru -
pierwszy "milion" faktycznie trzeba "ukrasc" - w sensie - zarobic
nieoficjalnie/nielegalnie (za granica) itp - bo jak inaczej? No, owszem ze
wiem o istnieniu kradytow, ale o ich oprocentowaniu tez wiem...]

pozdrawiam
-escuola-

Temat: Jestem dumny mały Polak
Jeśli chodzi o Chiny, to nawet UE nie ma żadnych szans. Czemu? Chociażby z tego powodu że w UE jest ujemny przyrost naturalny i za 10 lat się szacuje że Europejczyków będzie <8%, Chińczyków >20% ludności świata. Kraj gdzie jest ujemny przyrost - ginie.
USA też już tracą powoli rolę supermocarstwa- kryzys za kryzysem. Gospodarce wieszczą stagnację. Najlepiej o tym świadczy chyba dolar, który traci systematycznie na wartości.
Rosja-sama się wykrwawia, nic tylko kałachem potrząsać nie potrafią i rujnować gospodarkę na to.
Polska-straciliśmy wiele przez wojny. Wywieziono z naszego kraju prawie całe jego bogactwo raz na zachód potem resztę na wschód. Nasi uczeni dokonali wielu przełomowych odkryć w nauce, niestety w 99% za granicą. Chociażby Maria Curie-Skłodowska, nazwisk jest dużo więcej, Stanisław Ulam(bomba wodorowa). Stare czasy? Dziś nasi informatycy wygrywają ogólnoświatowe zawody. Czy to coś da naszemu krajowi? Nie da nic. Ich potencjał jak zwykle wykorzystają inne kraje. Dobrze nam wychodzą sytuacje nietypowe, wojny itp. Wtedy dochodzą do głosu nasze pozytywne cechy, normalnie jest prywata i nic więcej. Czemu? Bo od dawien dawna nasze państwo było spostrzegane jako wróg obywatela i jego wolności. Tak było już w średniowieczu, potem były zabory, potem wojny. Jak się temu przyjrzeć to mieliśmy mało czasu na rozwój. A nasi politycy dalej wolą go marnować na kłótnie między sobą.
Ciężko się utożsamiać z własnym krajem jeśli z mlekiem matki wyssało się przekonanie że to wróg utrudniający nam życie, a przynajmniej urzędnicy tego państwa tak się zachowują. Może ktoś zaprzeczy? Urzędnik dostaje pieniądze od ludzi po to żeby pracować dla nich a nie po to żeby ich prześladować, a u nas prawo prześladuje. Kogo? Chociażby kogoś kto chce założyć firmę. Aż dziw że jeszcze nie wprowadzono przepisu przynoszenia kanapek do urzędnika zajmującego się naszą sprawą, przecież może zgłodnieć od tego nadmiaru pracy.
Reasumując
Kraj w którym urzędnicy zwalają własną robotę na obywateli jest wrogiem własnych obywateli i tego żadne deklaracje patriotyczne nie zmienią. Zwyciężą tu twarde prawa przyrody i rynku. Taki kraj przegra.Temat: podatek liniowy a koszty

brygida22 : jeżeli prowadzizsz kp i r to normalnie rozliczsz koszty , ale moze tez zastanów sie nad uproszczoną formą rozliczania podatku na kpir jeżeli prowadzisz działalnośc wtedy zaliczki płacisz takie same przez cały rok obliczone od dochodu za 2003 rok

mam podobny problem, chcę zalożyć firmę i wybrać PIT5L na kpir - jak to wygląda od strony rozliczeń? dlaczego placę zaliczki od dochodu za 2003 rok? nierozumiem... prosze o wyjaśnienie

Bo tak mówi przepis:) Zaliczki na podatek za dany rok liczy sie na podstawie zeznania zlozonego w poprzednim roku a więc za jeszcze poprzedni rok. ) Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych art 44 ust 4b i c.

6bPodatnicy, o których mowa w ust. 1 pkt 1, mogą, bez obowiązku składania deklaracji miesięcznych, wpłacać zaliczki miesięczne w danym roku podatkowym w uproszczonej formie w wysokości 1/12 kwoty obliczonej, z zastrzeżeniem ust. 6h i 6i, przy zastosowaniu skali podatkowej obowiązującej w danym roku podatkowym określonej w art. 27 ust. 1, od dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej wykazanego w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty), o którym mowa w art. 45 ust. 1, lub w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach określonych w art. 30c, o którym mowa w art. 45 ust. 1a pkt 2, złożonym:

1) w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy albo
2) w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy o dwa lata - jeżeli w zeznaniu, o którym mowa w pkt 1, podatnicy nie wykazali dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej albo wykazali dochód w wysokości nieprzekraczającej 2 790 zł; jeżeli również w tym zeznaniu podatnicy nie wykazali dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej albo wykazali dochód z tego źródła w wysokości nieprzekraczającej 2 790 zł, nie są możliwe wpłaty zaliczek w uproszczonej formie.

6cPodatnicy, którzy wybrali uproszczoną formę wpłacania zaliczek, są obowiązani:

1) do dnia 20 lutego roku podatkowego, w którym po raz pierwszy wybrali uproszczoną formę wpłacania zaliczek, zawiadomić w formie pisemnej właściwego naczelnika urzędu skarbowego o wyborze tej formy,

spinkaStrona 2 z 2 • Zostało wyszukane 198 rezultatów • 1, 2